Makine Değerleme

Makine ve Ekipmanların Değerlemesi,

ARVES Makine Değerlemesi Departmanı Sorumlusu; %23,733 kurucu şirket ortağımız, SPK Lisanslı Sorumlu Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, Makine Mühendisi, Sayın Mustafa YILDIZHAN, yaklaşık 11 Yılı aşkın Gayrimenkul + Makine Değerleme tecrübesi ile ARVES Makine Değerlemesi Departmanında profesyonel hizmet sunmaktadır.

Şirket bünyemizde kurulan Makina Değerleme Departmanımız ile birlikte yurt içi ve yurt dışında bulunan, birçok farklı alanda üretim yapan endüstriyel tesislerdeki makine ve ekipmanların değerleme işlemini yapmaktayız. Görevlendirilen Lisanslı Makine Mühendislerimiz, firma yetkilisinden gerekli evrakları talep ettikten sonra tesis içerisinde saha incelemelerine başlamaktadır. Teknik evrakların temin edilmesi akabinde sahadan edindiğimiz bilgiler ile birlikte farklı değerleme tekniklerini kullanarak mülkiyet ve değerleme analizlerinden oluşan değerleme raporlarımızı tanzim etmekteyiz.

Değerleme çalışmasında, makine ve ekipmanların; teknolojik durumları, ekonomik ve faydalı kullanım ömürleri, fiziki/teknolojik ve fonksiyonel yıpranmaları, üretim tarihi, menşei, markası, modeli, periyodik bakımlarının yapılıp yapılmadığı, servis ve yedek parça tedarik durumu, yeni ve 2.el bedeli, piyasada tercih edilebilirliği, sektörel durumu, taşınabilirliği gibi değer etken faktörlerin analizlerini yapmaktayız. 

Değerlemesini yaptığımız çalışmaların arasında; farklı iş kollarında faaliyet gösteren endüstriyel tesislerdeki makine parkı değerlemesi ile faydalı ömür analizleri, demir çelik üretim tesisleri, çimento tesisleri, enerji tesisleri (RES, HES, GES, Doğalgaz Çevirim Santrali), liman ve tersaneler, yurtiçi/yurtdışında bulunan gemiler ve yatlar, tren ve vagonlar, araçlar, iş makinaları, arıtma tesisleri, akaryakıt satış ve dolum tesisleri, su dolum tesisleri, sağlık tesisleri, turizm tesisleri, balık üretim çiftlikleri, UFRS kapsamında maddi duran varlıkların değerlemesi ve faydalı ömür çalışmalarını yapmaktayız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X